„Виваком” с блокирани 6.5 милиона евро в КТБ


24/06/2014, 09:55

Компанията уведоми официално акционерите си за авоарите в поставената под специален надзор банка

В поставената под специален надзор от БНБ Корпоративна търговска банка има и 6.5 милиона евро на „Виваком”. Това става ясно от официално съобщение на компанията в сайта за разкриване на информация на Ирландската и Лондонската фондови борси, пише Блиц.
В съобщението до акционерите се посочва, че според информация на Централната банка на България, КТБ ще възстанови работа на 21 юли. Както е известно, „Виваком” е собственост на КТБ и на руското дружество „ВТБ Капитал”, дъщерна компания на банка ВТБ.

Ако до 20 юли акционерите на КТБ не успеят да се разберат за довнасяне на капитал, правителството на България ще национализира банката, завършва съобщението на „Виваком” до акционерите си.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преминаването през граничните пунктове и преходи в страната тази сутрин
Дата: 25/06, 07:24

Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси Япония
Дата: 25/06, 07:18

Мароко обърна Хаити в луд мач, но остана втори
Дата: 25/06, 07:16

С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 07:10

Извънредно положение обявиха след двете силни земетресения във Венецуела
Дата: 25/06, 07:041 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия