Адска жега удари Гърция - температурите минаха 40 градуса


26/06/2014, 12:19

Днес температурите в Гърция доближиха 40 градуса, а на места дори прехвърлиха и тази граница, съобщи БНР. Особенно рисковано е в големите градове, където жегата, влагата и замърсеният въздух създават трудности дори и на напълно здрави хора.Министерството на здравеопазването предупреждава всички, особенно туристите по морето, да не се излагат директно на слънчевите лъчи в обедните часове. Във всички общини са отворени специални климатизирани помещения, в които има и дежурен лекар за оказване на първа помощ. 

Тези места могат да се ползват от всички, включително и от туристите в Гърция. В мобилизация са здравните служби, пишат блиц. 

Медиите излъчват информация през час с препоръки за подходящо хранене и да се увеличи приемът на вода. Особено внимателни трябва да са възръстните хора и малките деца. 


Според метеоролозите високите температури се дължат на гореща вълна, идваща от Средиземноморието. В туристическите райони се излъчва радиоинформация на 12 езика, сред които и български, за улеснение на туристите. Очаква се леко захлаждане едва към събота. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40

На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия