Орешарски: За първи път растеж след пет години на икономическа депресия


06/07/2014, 16:54

За първото тримесечие икономическият растеж от около 1,5% е обнадеждаващ. Има и всички предпоставки да се реализира прогнозата от малко над 2% за тази година. Наблюдаваме макар и скромен ръст в потреблението, има и ръст в инвестициите, което е предпоставка да се реализира този икономически растеж. Все пак 2% не е голям икономически растеж. Това написа в личния си фейсбук профил премиерът Пламен Орешарски.

"Предизвикателствата пред България отново са свързани с политическата ситуация. Сега ще влезем в период на служебен кабинет, ново правителство, което ще влезе най- вероятно към края на тази година. Това е свързано с може би известни колебания в приходната част, може би малко допълнителен натиск върху разходната част. Така че има известни рискове пред изпълнението на бюджета, но мисля, че са управляеми или остават в границите на управляеми рискове. Що се касае за икономическото развитие, аз оставам оптимист, че ще може да направим тази година първа на по-отчетлив икономически растеж след пет години на икономическа депресия.", завършва Орешарски. /"Труд"

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Изабел Аджани празнува рожден ден
Дата: 27/06, 03:00

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 02:50

Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 27/06, 02:50

От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 27/06, 02:50

Откриха две гигантски планети, по-леки от захарен памук
Дата: 27/06, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия