Откриха над 200 пещери на Луната


18/07/2014, 20:37

Освен милионите кратери, учените са открили на Луната над 200 пещери и дупки, които в бъдеще биха могли да бъдат използвани от астронавтите по време на усвояването на изкуствения спътник на Земята.

Три от дупките са били открити с помощта на японската сонда Kaguya, а останалите - с помощта на снимки от апарата LRO. Те са с диаметър от 5 до 900 м. и могат да се използват като естествен подслон при падане на температурите или при космическа радиация. 

Много от дупките имат "подлунни" преходи и пещери, които са образувани при втвърдяването на лава преди милиарди години.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Двама нови почнаха с Черно море
Дата: 23/06, 07:34

Властта, бизнесът и синдикатите обсъждат 4 законопроекта за трудови, осигурителни и здравни права
Дата: 23/06, 07:28

Новото ръководство на ЦИК встъпва в длъжност
Дата: 23/06, 07:25

Тръмп обвини Европа, че не го е подкрепила за Иран
Дата: 23/06, 07:20

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 07:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия