Около 80 души са получили изгаряния след взрив на цистерна с бензин в района на Диарбекир, в югоизточната част на Турция, предаде РИА Новости.
Според съобщение на кметството на града произшествието е станало на пътя Диарбекир-Лидже, на който се е преобърнала цистерна. В резултат е избухнал взрив, при който най-малко 80 души са пострадали. На място са пристигнали автомобили на Бърза помощ и пожарни екипи. Пострадалите са в болница.
По данни на CNN Turk, шофьорът на цистерната е загубил управление, в резултат на което цистерната се е преобърнала и е препречила пътя за автобусите и автомобилите. Пътниците от автобусите са се втурнали да помогнат на шофьора, но в този момент е станал силен взрив, а разлялото се на пътя гориво се е запалило. Огънят е обхванал също намиращите се в близост автобуси и автомобили. По данни на агенция Anadolu, състоянието на 20 от пострадалите е критично. /БЛИЦ
Нови правила за безопасна работа на морските пилоти
Дата: 11/05, 13:24
Бизнесът скочи срещу почивен понеделник след празник
Дата: 11/05, 13:09
„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07
Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06
Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53