100 лева глоба наложи Варненският районен съд на 25-годишен мъж за непристойно поведение посред бял ден спрямо младо момиче. В около 10 часа в понеделник до входа на Морската градина и Фестивалния комплекс младият мъж се заговорил с момче и момиче, които продавали благотворителни картички в помощ на болни деца. Стигнало се до сдърпване, размяна на неприлични предложения и последвали непристойни докосвания от страна на мъжа по тялото на момчето и момичето, съобщават от пресслужбата на съда.
Срещу младия мъж било заведено дело по Указа за борба с дребното хулиганство. Въпреки всички изложени обстоятелства в съдебната зала, младият мъж не изразил съжаление за стореното, твърдейки че държанието му е било провокирано от поведението на другите младежи.
Магистратите счетоха, че е налице нарушение на обществения ред и има основание за налагане на административното наказание.
Решението на съда подлежи на обжалване в срок от 24 часа.
Три дни след труса във Венецуела извадиха живо бебе на 18 дни изпод руините
Дата: 27/06, 23:20
Заловиха над половин килограм фентанил на АМ „Тракия“ край Пловдив
Дата: 27/06, 23:12
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Дата: 27/06, 23:031 Коментар
Марио Хосен: Вече 100 години музиката обединява Варна със света
Дата: 27/06, 22:52
Зарков: БСП ще направи оценка на новото правителство след стотния му ден
Дата: 27/06, 22:452 Коментара