Американски младеж, който заедно с баща си се е опитвал да извърши околосветско пътешествие за 30 дни, е загинал, след като управляваният от него лекомоторен самолет е паднал в Тихия океан, недалеч от Американска Самоа, съобщи ABC News.
Самолетът, в който се е намирал 17-годишният Херис Сюлейман с баща си, в сряда е излетял от международното летище на град Паго Паго, столицата на Американска Самоа, и няколко минути след това е паднал в океана.
Службата за брегова охрана засега е успяла да намери тялото само на момчето. Търсенето на втория пасажер продължава.
Пътешествието на двамата е започнало на 21 юни от летището в Индианаполис, САЩ. Те са планирали да се върнат обратно месец по-късно, след като направят обиколка около земята.
До момента на падането те са успели да посетят Гренландия, Кайро, Пакистан, Шри Ланка и Американска Самоа. Чрез своя полет американците са искали да съберат средства за фонда Citizens Foundation, който строи училища в Пакистан. Харис Сюлейман е можел да стане най-младият пилот, извършил околосветско пътешествие.
Обстоятелствата около произшествието се изясняват.
24 часа
Емил Дечев се връща в Софийската градска прокуратура
Дата: 12/05, 20:08
Зоров: Мерките за контрол на цените са в правилната посока, но ножицата при надценките трябва да се свие
Дата: 12/05, 19:58
Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:421 Коментар
Привикват българския посланик в Скопие заради термина "северномакедонски"
Дата: 12/05, 19:343 Коментара
Транспортният министър въведе временни ограничения върху плащанията и поемането на нови задължения
Дата: 12/05, 19:27