35-градусова жега през уикенда


26/07/2014, 07:27

Жеги до 35 градуса ще има в страната през почивните дни. Преди обяд днес ще преобладава слънчево време, а след обяд ще се развие купеста облачност, повече над Северна България и планините, където на отделни места ще има кратки валежи с гръмотевици. В крайните източни райони ще духа умерен североизточен вятър. Температурите слабо ще се повишат и в по-голямата част от страната максималните ще бъдат между 29° и 34°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН, съобщава „Монитор“.

По Южното Черноморие ще преобладава слънчево време. Вятърът по крайбрежието ще е до умерен от североизток. Максималните температури ще са между 27° и 29°, а температурата на морската вода е около 26°. Вълнението ще е 2-3 бала.

Преди обяд над планините ще бъде предимно слънчево. След обяд ще е облачно с превалявания. По високите части ще духа умерен североизточен вятър, към края на деня от изток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е 23°, на 2000 метра – около 15°.

В неделя ще преобладава слънчево време, след обяд над западната половина от страната може да падне дъжд и да прегърми. Ще духа слаб югоизточен вятър. Максимални температури между 29° и 34°.

В началото на следващата седмица над Западна България ще има и по-мощна, купесто-дъждовна облачност и на места там ще има превалявания и гръмотевици. Температурите слабо ще се понижат. Над източната половина от страната ще бъде предимно слънчево.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50

Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45

Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара

Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32

Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия