61-годишна жена от село Враниловци, Габровско почина вследствие на поройните дъждове през изминалото денонощие, съобщи Фокус.
Към момента в неизвестност е синът й - 39-годишен мъж. По думите на Таня Христова, кмет на Габрово, най-сериозна е ситуацията в селата Враниловци, Трънето, Яворец, Новаковци, Гъбене, Стоевци.Множество къщи са наводнени, отнесени са селскостопански постройки и леки автомобили.
„ През изминалата нощ за отводняване и спасителна дейност работиха екипите на „ПБЗН” и органите на МВР. В ранните часове на тази сутрин определих групите, които извършват оглед на всички критични места и се установяват нуждите, за да може щетите да се елиминират .
Към момента се извършва почистване на шахти, наноси и водостоци, както на територията на засегнатите региони, така и в участъците от коритата на реките и деретата”, обясни Христова.
Откриха починал човек до метростанция „Опълченска“ в София
Дата: 12/05, 22:06
Шестокласник от Добрич върна изгубена пенсия и показа, че доброто е живо
Дата: 12/05, 21:50
Русия тества новата си междуконтинентална ракета
Дата: 12/05, 21:44
Илиев: По-агресивни сме, скъсяваме дистанцията до хората и сме доволни от това нещо, има промяна
Дата: 12/05, 21:41
Тенчо Тенев: У нас няма сериозни санкции за нарушителите по пътищата
Дата: 12/05, 21:342 Коментара