При днешния случай в Пазарджик аутопсията на удавеното 19-годишно момиче е извършена, след като представител на близките е влязъл в залата и е видял, че частите от тялото, които те не искат да се виждат са били покрити, коментираха за Фокус от Окръжната прокуратура. От там уточниха, че са поразени от факта, че не е изразена скръб от смъртта на момичето, а притеснения за това как ще стане погребението и дали ще се спазят ритуалите.
В Пазарджик се коментира също, че бащата на удавеното момиче е от кръга на приближените на Ахмед Ахмед, който беше един от обвиняемите по делото за разпространение на радикален ислям.
По време на заседанията на Окръжния съд в Пазарджик по това делото, бяха оповестени случаи в Смолянско и Девинско на отказ да бъде извършено погребение, но в ковчег. Това са случаи, при които трупът е с висока степен на разлагане или е обезобразен от операции. По желание на близките те е трябвало да бъдат погребани в ковчег, но са получили отказ от страна на имамите да извършат такова погребение. В Корана няма изисквания да не се погребва труп след аутопсия, коментираха също от прокуратурата, пише "24 часа".
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30
Черно море победи Локомотив (Пд) в пряк сблъсък за място в баража за Лигата на конференциите
Дата: 12/05, 20:29
Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:211 Коментар
Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:202 Коментара