Мис България 2011 Ваня Пенева беше избрала да прочете разказче за малкия Никола на деца от морската столица. Красавицата гостува на третокласниците от ОУ „П. Р. Славейков”. Хлапетата с интерес слушаха за приключенията на момченцето, описани в „Страхотният букет“ на Рене Госини. Макар и малко болна, най-красивата нашенка не пропусна и да си поговори с учениците. Тя остана приятно изненадана, че децата откриха няколко поуки от разказа – важен е жестът, не подаръкът, не трябва да се правят пакости бяха само част от тях. Пред момиченцата и момченцата Ваня Пенева разказа за своя пакост като малка – как я пратили да купи яйца за крем-карамел, а тя успяла да ги счупи, но майка й приела спокойно случката.
Интерес към четенето показаха третокласниците. Част от тях разказаха на мис България за любимите си книжки. Сред тях бяха „Пипи Дългото чорапче“, „Емил от Льонеберя“, „Лудориите на Карлсон“ и „Писмата на един дакел“. Разкази на Иван Вазов и български народни приказки са също сред предпочитанията на хлапетата.
До заминаването й за конкурса „Мис Свят“ в средата на октомври Ваня Пенева ще е обиколила около десетина града. След завръщането си тя ще стартира и втория етап от кампанията си, като в него ще въвлече свои колеги, учещи българска филология в Софийския университет, както и популярни лица, които ще й помогнат с обновяването на библиотеките в училища и читалища.
Обявиха нова обществена поръчка за многоетажен паркинг в Шумен
Дата: 06/05, 01:30
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 01:10
Днес е Ден на храбростта и празник на Българската армия
Дата: 06/05, 01:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 00:40
Освен Георги на 6 май имен ден празнуват и Генчо, Гоце, Йовко, Галя, Гергана, Гинка, Йова, Йовка
Дата: 06/05, 00:30