Тържествено беше издигнат флагът на Варна пред катедралния храм "Свето Успение Богородично" под звуците на националния химн. Поводът е 15 август - Голяма Богородица, който Варна отбелязва като свой ден.

След литийно шествие с чудотворната икона на Божията майка Варненският митрополит Йоан припомни колко е важна ролята на Богородица в нашия живот. Той благослови гражданите и апелира да спазваме доброто, за да не разпъваме отново и отново Божия син.
_348x465.jpg)
Лекар от болница "Александровска" обяви гладна стачка
Дата: 26/06, 15:46
БНБ: Икономическият растеж се забавя, инфлацията ускорява до 5,9% в края на 2026 г.
Дата: 26/06, 15:38
ЕК започва антимонополно разследване срещу фармацевтична компания
Дата: 26/06, 15:30
Бус гори до Мол Варна
Дата: 26/06, 15:24