Тръгва строежът на ловешкия участък от магистрала "Хемус"


17/08/2014, 17:04

До средата на следващата година ще започне изграждането на ловешкия участък от автомагистрала "Хемус". Трасето ще бъде дълго 60 км, като проектът за стоежа вече е готов. То ще преминава през общините Ябланица, Луковит, Угърчин и Ловеч, пише "Новинар".

Предвидено е да има четири пътни възела за връзка със съществуващата пътна инфраструктура. В участъка ще бъдат изградени три тунела с дължина между 1200 и 1500 метра, два моста и 15 виадукта. Трасето ще има шумоизолиращи стени и защитни мрежи.

Изграждането на останалите 250 км от магистралата, която ще е с обща дължина 420 км е разделено на три етапа, като първият е участъкът, преминаващ през Ловешка област между Ябланица и път II-35 (Плевен-Ловеч).

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Починал е директорът на кукления театър в Търговище
Дата: 10/05, 13:50

Четирима задържани след стрелбата по автобус в Перник, сред тях има и непълнолетни
Дата: 10/05, 13:40

Стартира последният етап на Джирото у нас
Дата: 10/05, 13:30

Барселона гони няколко рекорда до края на сезона
Дата: 10/05, 13:20

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 13:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия