Полицай от РПУ Аксаково е предотвратил катастрофа на разклона за Добрич над Аксаковска панорама, след като е хванал щъркел.
„Видях го на пътя, а при това движение можеше да стане страшно. Подгоних го, той се удари в мантинелата и го хванах. Не зная дали е бил поразен от ток, както други щъркели преди няколко дни, но със сигурност в момента е неадекватен и състоянието му е притеснително“, заяви въпросният полицай по телефона за „Петел“. Служителят на реда не пожела да разкрие своята самоличност. Тъй като знае, че щъркелът е сред защитените видове птици, униформеният веднага се е обадил на РИОСВ.
„Минаха вече два часа, откакто им звъннах, но още никой не е дошъл да го прибере. С колегата стоим пред патрулката и се печем на жаркото слънце, но по-обезпокоителното е, че щъркелът се нуждае спешно от професионална помощ“, допълни полицаят.
На 13 май 1917 г. три овчарчета виждат обявлението на Света Дева Мария край Фатима
Дата: 13/05, 04:00
Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 02:50
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10