Американска компания обвини Китай в кражба на данните на 4,5 млн. души


19/08/2014, 19:45

Голяма американска група в областта на здравеопазването заяви, че е станала жертва на кибер атака, в резултат на която са откраднати личните данни на 4,5 млн. души, предаде „Би Би Си“.

От фирмата смятат, че зад хакерското нападение стои Китай. Престъплението се случило през април и юни тази година. Откраднатата информация включва имена на пациенти, адреси, дати на раждане, телефонни номера и номера на социални осигуровки. Експерти вярват, че не са били откраднати медицински или финансови данни.

Болничното заведение, което управлява 206 болници в 29 щата в САЩ, е в процес на уведомяване на засегнатите хора. Експерти алармират, че хакерското нападение може да резултира в кражба на самоличност. Американските служби вече разследват случая, посочва още изданието.

От здравната институция са заявили, че фирмата, която отговаря за сигурността на системите им, е посочила, че техниките на хакерите са близки до тези на известна китайска киберпрестъпна група. Те обаче не назовават коя е тя.

Според експерти по сигурността откраднатата информация е точно тази, от която човек има нужда, за да открие сметки на името на 4,5 млн. жертви.

 

econ.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00

От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия