Петък, събота и неделя са дни на отворените врати за кораба на „Грийнпийс" Rainbow Warrior. От 10 до 19 часа всеки желаещ ще може да се качи на ветрохода и да го разгледа. Посетителите ще могат да се запознаят отблизо с приложенията на соларната и вятърна енергия във всекидневието ни.
Rainbow Warrior акостира на Морска гара в сряда. Визитата му е част от Средиземноморското турне на ветрохода, който е посланик на визията на екологичната организация за енергийна [Р]eволюция.
Rainbow Warrior ще обиколи 10 страни, като във всяка една ще подпомогне кампанията срещу използването на замърсяващите изкопаеми горива - въглища, нефт, шистов газ.
Във Варна корабът подкрепи кампанията на природозащитната организация за чиста енергия, като бяха представени възможностите за използване на възобновяеми енергийни източници на ниво домакинство и община.
Rainbow Warrior е първият кораб на „Грийнпийс" специално проектиран и построен за организацията - за да бъде възможно най-зелен и енергийно ефективен. Плава основно на вятър, като неговата 55-метрова А-образна мачта може да издържа много повече от традиционните мачти за същия тип кораби.
Екохарактеристиките на Rainbow Warrior включват форма на корпуса, проектирана специално за изключителна енергийна ефективност, биологично третиране на отпадната и сива вода, третиране на вредните газове, най-високи екологични стандарти на всички двигатели и нотация за „зелен клас" със „Зелен паспорт".
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28