Заплатите на спасителите стигали до 1000 лева


24/08/2014, 16:32

снимка: БулФото, архив

"През последните няколко години стопаните на плажовете у нас започнаха да обръщат по-голяма внимание на условията, при които работят спасителите." Това заяви пред Дарик Антон Налбантов, директор на Водноспасителната служба към Българския червен кръст, като посочи, че месечното възнаграждение на един спасител достига до 1000 лева с осигурена храна и нощувки.

По думите му най-голямата опасност за летовниците по Черноморието остават неохраняемите плажове, където се отчитат и най-голям брой инциденти.

Експертът съветва родителите да упражняват по-голям контрол върху децата си, докато малчуганите са на плажа.

Статистиката сочи, че 80% ежегодно от удавените са във вътрешността на страната и 20 на сто на морски плажове, като преди всичко това става на неохраняеми морски плажове. Има отделни случаи и на охраняеми, но преди всичко това става след работно време. /"Кросс"

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От 17 до 21 август конвои с военна техника ще минат през България
Дата: 14/08, 17:20

Как изгодно да заредим дома за цялата седмица в Lidl
Дата: 14/08, 17:10

Оставиха в ареста бащата, който преби 5-годишното си дете
Дата: 14/08, 17:01

Външният дълг на Русия нарасна с 2,1 на сто от началото на 2026 г.
Дата: 14/08, 16:55

БАБХ установи сериозно нарушение в пратка от 11,6 тона пипер
Дата: 14/08, 16:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия