Данъчните пипнаха 147 пловдивчани, укрили 33 млн. лв.


03/09/2014, 16:15

147 физически лица с адресна регистрация в област Пловдив са укрили доход от 33 милиона лева, сочат данни на териториалната дирекция на НАП в Пловдив за извършени ревизии в периода от януари до юни тази година. Между ревизираните има и физически лица, които са еднолични търговци.

Допълнително установените задължения за дължим данък върху доходите от тези лица са в размер на 3,3 млн. лв. Ако сумите не бъдат платени в доброволния двуседмичен срок, те ще бъдат събирани принудително, допълват от приходното ведомство.

Над 80% от всички ревизии на физически лица се извършват, за да се установи съответствието между имущество и доходи. Най-често срещани са случаите, в които имуществото като жилища, земи, автомобили, лични вещи, които един човек притежава, са на много по-висока стойност отколкото официално обявените му доходи. В този случай ревизорите оценяват стойността на имуществото, съпоставят я с приходите и върху разликата налагат дължимия данък със съответните лихви.

При ревизиите данъчните използват информация не само за апартаменти, къщи и автомобили, които се регистрират пред различни държавни органи, но и информация за индивидуални покупки на висока стойност като яхти, битова техника, скъпи бижута и др.

Всяка регистрирана по ДДС фирма в България подава в НАП месечно информация за купувачите си, включително техните имена и ЕГН. По този начин компютърната система често засича случаи, в които месечните вноски по лизинг и ипотечен кредит, например, са на стойност в пъти по-висока от официалния доход на съпрузите в едно домакинство. /"Марица"

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35

До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 08:20

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 08:20

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 08:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия