Обявиха бедствено положение в Берковица


04/09/2014, 22:57

Падналият пороен дъжд в Берковица, достигащ до 50 л. кв.м доведе до бедствено положение в общината. Наводнени са по поречието на Берковска река и в ниските части на общината обществени сгради и частна собственост. Въведен е в действие „Общинския план за защита при бедствия в частта му „Действие при наводнение“, пише Блиц. 

„Уведомяваме всички жители на община Берковица, чийто живот е в опасност веднага да звънят на дежурния телефон 88 418 или 112, за да могат дежурните екипи да реагират своевременно”, съобщиха от общината. 

На най-опасните участъци и в момента има спасителни екипи, които се опитват да отстранят повреди или да отводняват къщи и сгради. Много места са останали без ток.

По-рано тази вечер вълна с височина около 2 метра заля няколко улици в града и разруши три моста.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Представиха обновената сграда на Районно управление – Провадия
Дата: 25/06, 18:22

Съветниците във Варна не одобриха финансиране за големия концерт и филм за Ивайло Маринов
Дата: 25/06, 18:18

Оставиха за постоянно в ареста мъжа, бутнал и убил колегата си на "Лъвов мост"
Дата: 25/06, 18:14

Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Дата: 25/06, 18:09

Обявиха къде ще спира тока във Варна и региона до 29 юни
Дата: 25/06, 18:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия