Пловдив ще е евростолица на културата през 2019 г. от България


05/09/2014, 18:07

Пловдив спечели титлата "Европейска столица на културата 2019"!

Надпреварата приключи в 17,43 ч, когато журито оповести своята преценка на официална церемония в галерия "Средец" на Министерството на културата, предаде "Труд".

В последната седмица комисията прекара по един ден в четирите претендента, останали във втория кръг на конкурса – София и Югозападен регион, Пловдив, Велико Търново и Варна.

Спечелилият получава и парична награда от Европейската комисия в размер на 1,5 млн. евро, която се изплаща през 2019 г., за да подпомогне планираната културна програма тогава.

Основните инвестиции обаче трябва да се правят със средства от общинските и държавните бюджети, от структурните фондове и от частни спонсорства.

Две държави независимо една от друга излъчват Европейска столица културата през 2019 г. – България и Италия. В Италия победителят ще стане известен през октомври. Кандидати са Каляри, Лече, Матера, Перуджа, Равена и Сиена.

Титлата "Европейска столица на културата" се присъжда на града, подготвил най-добра програма, за да привлече собствените си граждани, туристи, както и множество международни партньорства, които да го поставят на европейската културна карта.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иззеха списъци с имена, пари и предизборна бюлетина от складова база в самоковско село
Дата: 07/04, 21:15

Илин Димитров: ролята на депутатите от Варна е да работят за Варна, а не да са неоткриваеми, след като ги изберат
Дата: 07/04, 21:10

Възвръщане на независимостта след пет години с болестта на Паркинсон
Дата: 07/04, 21:10

Говорителката на Белия дом: Само Доналд Тръмп знае какво ще направи в Иран
Дата: 07/04, 21:091 Коментар

Жена загина след падане от скала в Метеора
Дата: 07/04, 21:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия