Децата растат без радост - всяко десето момиче става жертва на насилие


05/09/2014, 20:22

Масово  подрастващите  по света не са радват на детството си, а живеят в свят, изпълнен с насилие. Според данните на ООН и на УНИЦЕФ младите хора са честа жертва на агресия. 

Всяко десето момиче под 20 години е било изнасилено или е било жертва на сексуално насилие. Това сочи мрачната статистика на ООН. 

Според УНИЦЕФ пък  95 000 деца и тийнейджъри  са били убити  през 2012 г. Основно в Латинска Америка и Карибите. 

"За насилието няма ограничения като възраст, географско положение, религия, етнос и социален статус", коментира изпълнителният директор Антъни Лейк, цитиран от BBC.  Той коментира, че  малките стават жертви дори и на местата, където по принцип трябва да се чувстват сигурни – в техните домове, училища. 

Все по – голям става броят на подрастващите, които са обект на насилие в интернет.  Те стават жертва на членовете на собствените си семейства, учители, съседи , непознати и свои връстници. 

Според изследването от 10 деца между 2 г. и 14 г. шест стават жертва на психическо малтретиране. 

В доклада се подчертава, че в много страни насилието над деца се приема нормално от обществото и много често жертвите не се обръщат за помощ и не сигнализират органите на реда. 

Inews

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Определиха места с лед на Луната, които могат да послужат като посока за бъдещи кацания
Дата: 07/04, 22:29

THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 22:20

Свлачище раздели Адриатическа Италия на две
Дата: 07/04, 22:19

Тъкър Карлсън: Отнемете "ядреното куфарче" на Тръмп, не изпълнявайте заповед за ядрен удар
Дата: 07/04, 22:181 Коментар

Хампарцумян за пакета от мерки заради високите цени: Не е работа на КНСБ да се бърка в тези неща
Дата: 07/04, 21:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия