Край на огъня в Украйна. Киев и бунтовниците договориха примирие. То влезе в сила в 18 часа днес. Това е първото споразумение за спиране на бойните действия от 3 месеца насам, съобщава Нова ТВ
Примирието е безсрочно и е част от мирен план от 12 точки. Споразумението включва размяна на пленници, а засега войниците на двете страни остават на позициите си.
Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа ще следи за спазването на примирието.
Договорката между Киев и сепаратистите най-вероятно означава, че Европейският съюз няма да наложи нови санкции за Русия.
Очакваше се те да бъдат обявени днес, но германския канцлер Ангела Меркел вече заяви, че ще бъдат отложени, ако преговорите в Минск донесат мир.
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00