За хиляди умрели риби на брега на Варненското езеро в Страшимирово, сигнализира кметът на селото Калоян Николов. „Рибарите казват, че е станало за една нощ. На 6 септември не е имало нито една, а на 7-ми направо с лопата да ги ринеш, имало е изключително много умряла риба, която е основно дънна - попчета и писия”, разкри пред „Петел” Николов.
_306x408.jpg)
Той е сигнализирал на телефон 112, откъдето са изпратили екип на Басейнова дирекция. Специалистите са напрпавили проби, които ще излязат до няколко дни. Вероятната причина, според експертите от Басейнова дирекция е цъфтящият планктон и недостига на кислород. Те са проверили и за наличието на фосфорна киселина във водата. Резултатите от пробите ще излязат в понеделник.
_306x408.jpg)
Николов разкри, че и миналата година е имало измряла риба, но в много малки количества.
_306x408.jpg)
_306x408.jpg)
_408x306.jpg)
До 5 евро стига цената за ползване на обществена тоалетна у нас
Дата: 27/06, 08:18
Гърция забрани електрическите тротинетки за деца
Дата: 27/06, 08:14
Късна драма отне радостта на Иран, но надеждата остава
Дата: 27/06, 08:12
Белгия разби Нова Зеландия и успя да спечели своята група
Дата: 27/06, 08:07