Eксклузивно със снимки в "Петел"! Хиляди умрели риби осеяха брега на варненското езеро (снимки)


11/09/2014, 11:09

За хиляди умрели риби на брега на Варненското езеро в Страшимирово, сигнализира кметът на селото Калоян Николов. „Рибарите казват, че е станало за една нощ. На 6 септември не е имало нито една, а на 7-ми направо с лопата да ги ринеш, имало е изключително много умряла риба, която е основно дънна - попчета и писия”, разкри пред „Петел” Николов.

Той е сигнализирал на телефон 112, откъдето са изпратили екип на Басейнова дирекция. Специалистите са напрпавили проби, които ще излязат до няколко дни. Вероятната причина, според експертите от Басейнова дирекция е цъфтящият планктон и недостига на кислород. Те са проверили и за наличието на фосфорна киселина във водата. Резултатите от пробите ще излязат в понеделник.

Николов разкри, че и миналата година е имало измряла риба, но в много малки количества.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



До 5 евро стига цената за ползване на обществена тоалетна у нас
Дата: 27/06, 08:18

Гърция забрани електрическите тротинетки за деца
Дата: 27/06, 08:14

Късна драма отне радостта на Иран, но надеждата остава
Дата: 27/06, 08:12

Белгия разби Нова Зеландия и успя да спечели своята група
Дата: 27/06, 08:07

Рекордните горещини в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Дата: 27/06, 07:56

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия