Известният алпинист Иван Масларов-Байно е загиналият на Вратцата


22/09/2014, 13:15

Един от най-добрите алпинисти у нас Иван Масларов-Байно е загиналият на прохода Вратцата, съобщава „Конкурент“. Това не е първият инцидент в биографията на катерача.

През 2013 г. той е пострадал тежко на Куклата в долината на Мальовица. От 22 до 24 януари през 1983 г. трима български алпинисти, сред които е и Масларов, правят първото българско зимно изкачване на северната стена на Матерхорн.

В неделя около 19 ч. в полицията получават сигнал от телефон 112, че по време на алпийско изкачване по скали е паднал 56-годишният Иван Масларов от София. Мъжът се строполил на земята от около 20 м височина. Катерел се по скала без обозначен, маркиран и обезопасен маршрут по нея. 

При падането е получил множество наранявания, предимно в областта на главата. Транспортиран е във врачанската болница, където впоследствие е починал. По случая е образувано досъдебно производство.
 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 03:00

Рожден ден празнува Силвестър Силвестров
Дата: 10/05, 03:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20

Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия