НАЙ-СКЪПИЯТ ДЕСЕРТ в света струва 34 000 долара


13/10/2011, 09:42

Готвачът Марк Гуибет, който работи в Lindeth Howe Country Hostel в Къмбрия, е създал най-скъпия десерт в света, съобщава Oddity Central.

Става дума за пудинг, който струва изумителната сума от 34 000 долара.

Въпреки че голяма част от хората са любители на сладкото и на различните видове десерти, то едва ли ще има много желаещи да си поръчат от този шедьовър.

Екстравагантният шоколадов пудинг се продава на тази огромна цена, защото е украсен със златен прашец и диаманти. Освен това в него има желе от шампанско, бисквитки и тъмен шоколад. Златното покритие пък е годно за консумация.

Десертът прилича на голямо златно яйце "Фаберже" и спокойно може да мине за обикновен пудинг, стига да не беше скъпата му украса. Все пак готвачът се е постарал и е добавил от четирите вида от най-добрия белгийски шоколад.

 

Агенция Кросс

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 05:30

Спортът по телевизията в сряда 6 май
Дата: 06/05, 05:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 04:40

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 04:30

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия