Рядък шанс: Вижте "Ислямска държава" отвътре (видео)


25/09/2014, 01:45

Мистериозна жена показа на света невиждан досега поглед отвътре какво е да живееш в условията на окупация на "Ислямска държава". С риск за живота си тя засне разходката си из сирийския град Ракка с камера под ниджаба си. На улицата попада на мъже, размахващи автомати калашников - всъщност те са навсякъде в завзетия от ислямистите Ракка, който се намира на 100 километра от Алепо - най-големият град в страната.Но не са само мъжете - на видеото се вижда жена с ниджаб, която разхожда децата си в парка с автомат на рамо. Има и критичен момент, когато въоръжен мъж спира авторката на видеото и й се кара, че "трябва да се държи по-добре на публично място". Какво е престъплението й? "Лицето й се виждало, нещо абсолютно забранено. Тя се извинява за прозрачността на воала си, на което мъжът отговаря: "Трябва да внимаваш как се покриваш. Бог обича само покритите жени." 

Репортажът, излъчен от френски тв канал описва също така как в завзетите от "Ислямска държава" райони няма музика, няма забавления, а часовете за молитва са задължителни. Описва се и съдбата на около 150 жени, които сами са избрали да напуснат Франция за да заживеят в ислямстката държава. После жената с камерата влиза в интернет кафе - оказва се, че въпреки всички забрани главорезите не забраняват интернет! Заснети са жени, които говорят на френски с хора от семействата си, които са оставили в родината. Една от тях казва на майка си: "Никога няма да се върна, мамо. Казвам ти го сега и завинаги. Трябва най-после да си го набиеш в главата, че няма да се върна. Не предприех риска да дойда тук, за да се върна във Франция. Не искам да се върна, защото тук съм добре, мамо. Нищо няма да спечелиш като ми плачеш и се страхуваш!"


Иначе страхът на майката е оправдан. Ракка е основна цел на въздушните удари на САЩ и арабските съобници, пише блиц. Дъщерята обаче я успокоява: "Всичко, което виждаш по телевизията е лъжа. Преувеличават нещата."



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 03:40

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 03:40

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 03:20

На 12 май рожден ден празнува Карлос Насар
Дата: 12/05, 03:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия