Възрастните хора и хронично болните да внимават, предупреждават личните лекари
Рязкото захлаждане, което настъпва у нас, носи заплаха от удари и инфаркти, пише "Телеграф" предупреждението на медици. Най-застрашените групи са възрастни, хора с хронични, респираторни заболявания, както и по-малките деца, каза д-р Николай Брънзалов, общопрактикуващ лекар.
"Тези със сърдечни заболявания са много чувствителни към такива внезапни колебания в атмосферното налягане и температурите. Сред тях има най-много оплаквания, особено тези с високо кръвно, хипертонични кризи, с ниски стойности на кръвното налягане и понякога сърцебиене", каза джипито.
Сезонът е най- опасен за възрастните хора, които трябва ад вземат сериозни предпазни мерки. За тях е препоръчително да се ваксинират преди започването на зимата, съветват специалистите. Пациентите трябва да са по-внимателни в такива дни, да вземат редовно лекарства и да се прегледат при неразположение.
Войните и климатичните бедствия оставят 100 милиона деца извън училище
Дата: 23/06, 23:08
Започва основен ремонт на над 29 км третокласни пътища в област Добрич, финансиран от ЕС
Дата: 23/06, 22:59
Мая Манолова: ЧСИ не трябва да се превръщат в колектори на частни дългове
Дата: 23/06, 22:47
Омбудсманът: Година след сигналите за насилие - децата все още са в интерната във Варненци
Дата: 23/06, 22:39
Рубио: Никоя страна няма право да налага такси за Ормузкия проток
Дата: 23/06, 22:33