Служителка от общинската дирекция „Социално подпомагане” в Пазарджик намери плик с 540 лева и ги върна на притежателката им - безработна гражданка, дошла да ползва услугите на социалната служба, пише "Знаме".За премеждията си и добрия жест на държавната чиновничка разказа потърпевшата Иванка Герова пред пазарджишкото издание. Жената отишла в социалната дирекция в сряда, за да подаде молба за помощи на майка си. В стаята на социалните работници, докато попълвала документите, необходими за отпускането на помощите, Иванка изпуснала на земята и пощенския плик с парите. Сумата била събирана цяла година, за да си платят данъците. Когато си тръгнала от социалната дирекция, жената се прибрала вкъщи и едва вечерта разбрала, че й липсват парите, пише блиц.
Иванка прекарала безсънна нощ от притеснение и на другия ден сутринта отишла до „Социално подпомагане”, за да пита дали случайно някой не е намерил и върнал парите. Служителката, която я обслужвала предния ден - Люляна Райкова, я успокоила, че пликът с немалката сума е при нея и й го дала.
„Трябва да вярваме в доброто и в хората - в това ме убеди тази усмихната жена!”, коментира развълнувана Иванка Герова и трудно намира думи, за да благодари за добрата постъпка на държавната служителка. Като социален работник Райкова ежедневно се сблъсква с проблемите на хората, които живеят в немотия и нито за миг не си помислила да задържи парите.
Брегов: Обществото плаща пряко за бездействието и некомпетентността в съдебната система
Дата: 12/05, 21:25
Италиански съд постанови, че едно дете може да има трима родители
Дата: 12/05, 21:151 Коментар
Радев сменя всички областни управители
Дата: 12/05, 20:54
България подкрепя многонационална мисия за гарантиране свободата на корабоплаването в Ормузкия проток
Дата: 12/05, 20:53
Строители предлагат да платят за обследване на ВиК-инфраструктурата в южния район на Варна
Дата: 12/05, 20:48