Служебните министри си тръгват до десетина дни


07/10/2014, 07:40

Сдаваме властта до десет дни. Такава депеша са получили вчера - ден след изборите за нов парламент - в повечето министерства, научи "Стандарт". За това време чиновниците трябва да приключат започнатата работа, дадена им от служебните министри.

По информация на "Стандарт" министър-председателят ще предостави изготвената от служебния кабинет актуализация на бюджета още в първите дни на новия парламент. Това бе и един от приоритетите на министрите, назначени от държавния глава. Близнашки ще представи и анализ на свършеното по тях пред президента Росен Плевнелиев. В сектор "Икономика" те трябваше да стартират процедурата за присъединяване на България в Единния банков механизъм, да осигурят прозрачност в сектор "Енергетика" и да проведат реформи в него. Служебният кабинет си бе поставил за цел да намали и безработицата и да приеме бързи мерки за "Спешна помощ".

Във външната ни политика кабинетът "Близнашки" имаше за цел финализиране на диалога и сключване на Партньорското споразумение с Европейската комисия за периода 2014-2020 г. и възстановяване на спрените еврофондове. Освен провеждането на честни избори министрите начело с премиера трябваше да проведат и обществено обсъждане за изборното законодателство. Именно пред президента те ще направят анализ кое са свършили и ако не са - защо.

Очаква се служебният премиер да представи и отчет за свършеното пред Народното събрание.

"Не съм готов на подобен експеримент - да остана още няколко месеца на премиерския пост", заяви вчера Близнашки. "Служебното правителство ще продължи да функционира и ще изпълнява своя дълг, докато се излъчи следващото правителство, но това трябва да стане в едни сравнително кратки срокове в рамките на 2-3 седмици", подчерта той. По думите му проблемите, които са се натрупали, предполагат дългосрочни решения, каквито едно служебно правителство не може да вземе.

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 05:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 05:40

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30

Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия