снимка: БулФото
Екипът на ГЕРБ - Цецка Цачева, Менда Стоянова и Румяна Бъчварова започна днес преговори с четирима представители на Реформаторския блок. Екипът на Реформаторите се състои от Петър Москов, Димитър Танев, Трайчо Трайков и Корман Исмаилов.
Това е първият кръг от консултации, които се провеждат по идея на ПП ГЕРБ, която спечели предсрочните парламентарни избори. Консултации се проведоха с БСП, като между двете партии беше постигнато съгласие по четири точки. Вчера след близо три часа разговори ГЕРБ и ДПС постигнаха съгласие по 12 от заложените в програмата на ГЕРБ 18 точки.
Въпреки това крайната позиция, заявена от ГЕРБ, е че ДПС трябва да получи пауза в управлението на страната, разговорите за съставяне на правителство да бъдат прекратени, но диалогът между партиите остава. /"ПЕТЕЛ"
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 03:00
Рожден ден празнува Силвестър Силвестров
Дата: 10/05, 03:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20
Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00