Работници от ТЕЦ-Варна излизат на протест в столицата днес. Причината е, че според тях работните им места са в риск, защото централата може да затвори в края на годината.
ТЕЦ-ът се нуждае от модернизация, за да отговори на екологичните норми.
Собственикът на топлофикационното дружество ЧЕЗ и Българският енергиен холдинг търсят вариант до края на месеца да бъде намерено решение на казуса, така че ТЕЦ-ът да не спира работа от началото на следващата година.
Протестът, насрочен за 16.30, ще тръгне от централата на ЧЕЗ до Министерството на икономиката и енергетиката,пише bgonair.bg.
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Дата: 27/06, 07:51
Двама възрастни мъже се удавиха в езеро
Дата: 27/06, 07:41
От Румъния до полигон „Ново село“ и обратно ще се придвижват чуждестранни военнослужещи за учение
Дата: 27/06, 07:33
Ново земетресение разтърси Венецуела
Дата: 27/06, 07:26