Работници от ТЕЦ-Варна излизат на протест в столицата днес. Причината е, че според тях работните им места са в риск, защото централата може да затвори в края на годината.
ТЕЦ-ът се нуждае от модернизация, за да отговори на екологичните норми.
Собственикът на топлофикационното дружество ЧЕЗ и Българският енергиен холдинг търсят вариант до края на месеца да бъде намерено решение на казуса, така че ТЕЦ-ът да не спира работа от началото на следващата година.
Протестът, насрочен за 16.30, ще тръгне от централата на ЧЕЗ до Министерството на икономиката и енергетиката,пише bgonair.bg.
САЩ удариха Иран
Дата: 27/06, 07:14
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 07:10
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 27/06, 07:10
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 27/06, 07:10
Испания се справи с Уругвай, Кабо Верде написа история
Дата: 27/06, 07:01