Легендарният треньор Иван Абаджиев се лекува от лаймска болест


23/10/2014, 00:32

Здравословни проблеми застигнаха големия треньор по вдигане на тежести Иван Абаджиев - лекува се от лаймска болест, предизвикана от ухапване от кърлеж. 
"Вече съм по-добре, но отслабнах 5-6 килограма - разкри папата на щангите. - Ходя на прегледи по болници, но вече инфекцията е овладяна."

Старшията информира още, че наскоро бил на семинар с щангисти във Финландия, където имало спортисти още от Нова Зеландия и Испания. Състезатели и от трите държави искат той да ги консултира, като са готови да пристигнат да се готвят у нас преди олимпиадата през 2016 г., пише trud.bg

Пътят към Рио за българите започва на 8 ноември на световното в Алмати (Казахстан), което е първа олимпийска квалификация.

"Целта там са квотите и затова ще заминат преди всичко здрави състезатели - информира националният треньор Иван Иванов. - Ще участваме най-вероятно с четири жени и шестима мъже, но кои ще заминат, ще се реши в последния момент в зависимост от резултатите. Все пак можем да смятаме за сигурни европейските шампиони Ивайло Филев (62 кг) и Иван Марков (85), както Мая Иванова (53) и Милка Манева (69). На такава квалификация не трябва да се рискува, важното е никой да не "хваща" нула."

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10

Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00

Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия