26-годишният Тодор Тодоров от бургаския ж.к. „Меден рудник“ е шофьорът с бухалката, който потроши с юмрук стъклото на автобус 211 и заплаши водача му снощи, пише Флагман.бг. Инцидентът стана около 21,30 часа на третата спирка на автобуса на общинския превозвач „Бургас бус“ в ж.к. „Меден рудник“, в посока центъра на града. Разгневеният Тодор Тодоров, който се движил с БМВ по същия маршрут, е задържан и срещу него е образувано досъдебно производство за хулиганство.
От Община Бургас също заявиха, че ще търсят отговорност от него за нанесените материални щети и за нападение на длъжностно лице по време на изпълнение на служебните му задължения.
Според управителя на „Бургасбус“ Петко Драгнев, шофьорът на БМВ-то избухнал в района на третата спирка на автобуса, когато при тръгване от спирката рейсът е трябвало да завие. Водачът на леката кола спрял до него, свалил стъклото си и започнал да крещи. След това излязъл от автомобила и отишъл до прозореца на автобуса, като го счупил с юмрук. После се върнал до БМВ-то, взел бухалка, за да изглежда като екшън герой и продължил да беснее пред погледите на пътниците. Когато чул, че те започнали да звънят на 112, се качил обратно на автомобила си и потеглил. Днес той е задържан от полицията.
"Призовавам шофьорите да бъдат по-толерантни към автобусите от градския транспорт. Знам, че всеки бърза, но те не са толкова маневрени, както леките коли, а и освен това возят пътници. Нека да не се допускат повече подобни инциденти", каза Петко Драгнев.
Шофьор остана без книжка и без номера за липса на "Гражданска отговорност", въпреки че има валидна такава
Дата: 13/05, 08:48
Нападнаха и пребиха германски войници от НАТО в Нидерландия
Дата: 13/05, 08:38
Земетресение с магнитуд 4,5 в Северен Иран
Дата: 13/05, 08:37
Трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 13/05, 08:34
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 08:30