Изтече двуседмичният срок за обжалване на решението на Районния съд в Белоградчик за издаване на смъртни актове на 15-те загинали при взрива в завода за боеприпаси до село Горни Лом. Следващата седмица близките на загиналите ще могат да ги получат в Община Чупрене, пише "Пик".
От понеделник ще започне издаването на смъртните актове на 15-те загинали при взрива в завода за боеприпаси до село Горни Лом, съобщи Стефан Заин, главен специалист "Гражданска регистрация и административно обслужване" в община Чупрене.
"Днес изтича срока, да видим кога ще получим потвърждението, че няма обжалване от наша страна във връзка с решението на Районния съд в Белоградчик. Почвам да ги издавам още щом получа потвържденията", каза Заин, цитиран от БНР. Смъртните актове на 15-те загинали ще бъдат издадени в най-кратък срок, увери Стефан Заин.
"През следващата седмица абсолютно трябва да ги издам, за да могат хората да почнат да си вадят удостоверения за наследници", обясни Заин.
След издаването на удостоверенията за наследници ще може да започне изплащане на обезщетенията, които държавата и институциите отпуснаха на семействата на загиналите.
Над 5100 души са се преместили да живеят във Варна от чужбина през 2025 г.
Дата: 12/05, 18:471 Коментар
Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20
Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17