Влакът от София за Скопие ще тръгне през 2022 г.


01/11/2014, 01:20

Македонският министър на транспорта и връзките Миле Янакиески заяви, че очаква от 2022 г. да има изградена железопътна линия между Македония и България.

Първият етап на ж.п.линията от Куманово до Беляковци вече се строи, втория – до Крива Паланка трябва да започне догодина, а третия до Гюешево през 2017 г., съобщи БНТ. Това стана ясно по време на конференция в София с министрите на транспорта на България, Македония и Албания.

Трите страни ще кандидатстват пред Европейската комисия за финансиране за доизграждането на трансевропейския коридор номер 8.

"За нас коридор номер 8 е много важен, особено за нашите пристанища. Виждаме, че македонската страна работи по въпроса и за това сме мобилизирани да не изоставаме от тях", заяви албанският транспортен министър Едмонд Хаджинасто, цитиран от inews.bg.

Тримата министри се обединиха около създаването на работна група и излъчване на координатор за съвместния проект, както и провеждането на тристранна среща между ресорните министри веднъж годишно.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спират пети блок на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 09/05, 07:00

С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30

Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00

Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия