200 млади акации ще красят парка в „Аспарухово”


01/11/2014, 16:46

Акция по засаждане на 200 акациеви фиданки ще се проведе в неделя, 2 ноември, в парка в кв."Аспарухово". Засаждането ще започне в 11 часа на алеята, свързваща плажа на квартала с бул. „Първи май", информира Дарик Варна. 

Фиданките са осигурени от "Горско стопанство - Варна", а местните граждански сдружения "Варна диша" и "Зелена Варна" канят варненци да се включат в екоакцията.

Целта е да се подпомогне възстановяването на кв. "Аспарухово" след опустошителното наводнение от 19 юни тази година. Чрез акцията искаме да покажем, че не сме безразлични към унищожаването на зелените ресурси в нашия град. За нас опазването и развиването на зелените системи на Варна трябва да бъде от първостепенна отговорност както на местните институции, така и на всички граждани, посочват организаторите. /"ПЕТЕЛ"

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обявиха жълт код за опасно време в 18 области
Дата: 12/05, 07:08

Иран предупреди, че е готов да преподаде урок на всеки агресор
Дата: 12/05, 07:04

Бюджетната комисия в НС разглежда двата законопроекта на „Прогресивна България“ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 07:00

Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 12/05, 07:00

Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия