В София свиха пура рекордьор


03/11/2014, 22:27

Най-дългата пура не се прави върху бедро на мулатка, както гласи легендата, а на маса. За да се получи гигантското бижу, са необходими отгледани в топлите и влажни кубински полета тютюневи листа от най-високо качество, торседор, който да ги навие по най-добрия начин, и любов. В понеделник сутринта в Cigar bar Havana имаше и в достатъчно количество и от трите.

Чаровната Юдит Торес успя само за 45 минути да приготви пура, която след прецизно измерване се оказа дълга точно 182 сантиметра. Такова чудо у нас се прави за първи път. Така че постижението на майсторката от Хавана спокойно може да се нарече рекорд за Република България. Юдит е за първи път в страната ни. Преди да тръгне, в Хавана й казали, че трябва да направи много дълга пура. "Презентирала съм и друг път продукцията на фабриката ни "Ромео и Жулиета", но никога не са ми поставяли задачата да постигам рекорд. Това доста ме притесни. Радвам се, че успях", казва майсторката.

Най-дългата пура в света естествено е навита пак от кубинец. През 2011 година торседор Хосе Кайро прави гигантско тютюнево чудо с размер 81 метра. Той вече се готви да подобри рекорда си, като следващата му пура ще бъде дълга точно 10 000 сантиметра.

"Истинската хаванска пура е желана от милиони мъже и жени по света. Покрай моята работа съм се срещала с изключително богати хора, министри, посланици. Всеки от тях е изкушен от удоволствието да запали и усети ароматите на неповторимия кубинския тютюн. Не съм се притеснявала да разговарям с восокопоставените ни клиенти, да отговаряме на въпросите им. Хубавата пура се прави с любов и настроение. Ако днес си нервен или тъжен, не очаквай, че работата ти ще бъде добра. Лично аз предпочитам сама да си приготвям пурите. Обичам да пуша вкъщи заедно с моя приятел, отпивайки малка чаша с уиски", сподели предпочитанията си красивата мулатка.

Standartnews.com

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Добруджа измъкна точка на Спартак 1918 Варна с гол в последните секунди
Дата: 06/05, 22:17

Дмитриев: "Луфтханза" може да зареди гориво в Москва
Дата: 06/05, 22:12

Над 500 тона негодни храни и повече от 1,3 млн. яйца спря БАБХ за два месеца
Дата: 06/05, 22:04

Бургас даде официален старт на Джиро д'Италия с представяне на 23 отбора
Дата: 06/05, 21:54

Боен самолет на САЩ спря танкер, опитал да пробие блокадата на ирански пристанища
Дата: 06/05, 21:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия