Сводникът, който беше задържан вчера (5 ноември) при акция на бургаската полиция, остава в ареста. Районният съд прецени, че има опасност Христо Монев да се укрие и да възпрепятства разследването по случая. За престъплението, в което той е обвинен, законът предвижда от 3 до 10 години затвор и до 20 000 лв. глоба, информира News 7.
42-годишният Христо Монев е стар познайник на правосъдието. Има две присъди, едната от които от Стара Загора. В Бургас той и съпругата му Катя са разследвани от февруари тази година за бизнес с проститутки.
Обвиненията са за трафик на хора. Момичета са били набирани с цел да бъдат използвани за развратни действия. Потребителите на сексуслугите са заплащали суми, вариращи между 60 и 120 лв.
Сред момичетата, които са работили за Монев и съпругата му, в последния нает от тях апартамент, има и непълнолетни. Въпреки, че те не са принуждавани да проституират със сила, той не се е отнасял добре с тях. Много от момичетата са били пребивани от Монев.
С гаранция от 2000 лва. ареста отърва 19-годишната съпруга на Христо - Катя Монева, с презумпцията да се грижи за 7-месечния им син. /"ПЕТЕЛ"
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21
Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14
Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07
Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 23:00