Камерън губи подкрепа от ключови съюзници


08/11/2014, 19:55

Плановете на британския премиер Дейвид Камерън да въведе още ограничения на имиграцията от Европейския съюз срещнаха отпор сред някои от най-близките му съюзници, информира БНТ 1. 

Намеренията да се ограничи свободата на придвижване в съюза не се одобряват от все повече страни. Предизвикаха и явни предупреждения към Лондон, че няма да се допусне плановете да се осъществят.

Намерението за ограничаване на свещеното право на свободно придвижване в съюза беше посрещнато на нож от едни от най-близките съюзници на Камерън – премиерите на Швеция, Финландия и дори Норвегия, която не е страна членка. По-рано германският канцлер Ангела Маркел беше цитирана да казва, че предпочита Великобритания да излезе от съюза, пред това да се ограничи придвижването.

Български евродепутати също следят развитието на въпроса. Илияна Йотова от социалистите отдавна се противопоставя на всякакви подобни британски инициативи.

Ева Паунова още миналата година писа отворено писмо на Камерън срещу кампанията срещу българи и румънци. Тя е учудена от идеите му, още повече, че изследване на лондонски университет доказва, че източноевропейските имигранти са внесли в британската хазна почти пет милиарда лири повече, отколкото са получили като помощи.

Някои лидери смятат, че Европейският съюз би могъл да се съгласи с някои от исканията на Лондон за изключение от общите европейски правила, но не може и дума да става за голяма промяна на договорите за съюза или за ограничаване свободата на придвижване.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
Дата: 26/06, 11:11

"Това е смела постъпка! Това е правилно!": Патриарх Даниил одобри намерението на Румен Радев за отмяна на санкциите срещу патриарх Кирил
Дата: 26/06, 11:05

40 000 нарушения за превишена скорост за 2 месеца във Варненско
Дата: 26/06, 11:02

25 души са арестувани при акцията във Варна, петима от тях са общински служители
Дата: 26/06, 11:01

Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Дата: 26/06, 10:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия