От януари в София режат кабелите


12/11/2014, 23:16

Сваляне на висящите по фасадите на сградите кабели започва от януари Столичната община, съобщава „24 часа”. По закон кабелните оператори трябва да приберат мрежите си под земята. Тези по фасадите са незаконни. В момента тече проверка по кварталите, като районните администрации описват нарушенията. До седмица те трябва да са готови с данните.До 10 000 лв. глоба за всяко нарушение заплашва кабелните оператори, заяви шефът на дирекция "Общински строителен контрол" арх. Влади Калинов, пише блиц.

При констатирано нарушение фирмите ще имат срок да го отстранят доброволно. Ако не го направят или ако собственикът на мрежата не бъде установен, общината ще я премахне.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ким Чен-ун: Северна Корея трябва да строи по два военни кораба годишно през следващите пет години
Дата: 24/06, 07:29

Хърватия се справи с Панама за първата си победа на Мондиал 2026
Дата: 24/06, 07:27

Двама загинали заради горещините в Испания
Дата: 24/06, 07:21

Спират железопътния трафик в Германия заради срив на радиосистемата
Дата: 24/06, 07:14

Кабинетът "Радев" обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
Дата: 24/06, 07:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия