Александър Дечев
Кметът на Варна Иван Портних поздрави всички жители на града с успешната кандидатура на града за Европейска младежка столица през 2017 г.
„Варна беше единственият български град, който участваше в тази надпревара. Това стана и национална кауза. Благодаря на премиера Борисов, на президента на всички евродепутати, които се събраха и показаха общата българска национална кауза, на госпожа Кристалина Георгиева, чиято подкрепа също беше от голямо значение. Благодарен съм на всички хора, които повярваха в нас, както и на всички хора от екипа, защото те показаха, че това са младите хора на Варна и на България. Те бяха лицето, в тези хора всъщност повярва и Европа. Победата е за всички варненци. Искрено се надявам, че ние ще сме един достоен домакин“, коментира градоначалникът.
Той е провел 10-минутен разговор с кмета на града победител за 2016 г. - азербайджанския Ганджа, който го е поздравил и му е пожелал успех.

„Оттук нататък следва много работа. В действителност имаме две години, в които да реализираме всичко това, което е записано в нашата апликационна форма и разбира се да подготвим града по начин, по който достойно да представим България пред Европа и света. Ще имаме и нов младежки дом. Знаете, че Варна като демографска структура с 40-те си хиляди студенти, петте си ВУЗ-а, трите колежа, предполага наистина едно активно включване на всички млади хора в реалицазицята на нашата кандидатура. Така че ще работим съвместно с неправителствения сектор, който и до момента много активно съдейства. Още веднъж благодаря на всички, които се включиха в тази кауза и се радвам, че тя се увенча с успех“, коментира Портних.
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00