Учените от института за подводни изследвания в Монтерей, САЩ, твърдят, че са заснели първите снимки и видео на женска риба от разред морски дявол, позната още като Черния морски дявол, съобщава Си Ен Ен. Със зяпналата челюст, която разкрива острите ѝ зъби, тази риба определено впечатлява със зловещия си вид, допълва блиц.
Черният морски дявол е хищник, живее в дълбините и хваща жертвите си от засада. Част от тялото ѝ е като фенерче и със светлината успява да примами плячката си.
Този вид риби са странни и загадъчни същества, които много рядко могат да се наблюдават в естествената им среда.
Институтът успял да улови кадрите с рибата по време на плаване с инструмента "Док Рикетс", който може да се управлява дистанционно.
"Спуснахме робота в поредица от различни дълбочини във водата – по десет минути във всяка, и преброихме различните видове животни, които видяхме", казва Ким Фълтън-Бенет – говорител на института.
Според специалистите улавянето на кадрите със страховитата риба морски дявол е наистина голямо постижение.
Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02