Зловещо предупреждение от полк. Иван Бояджиев: "Ислямска държава" се разпространява в България като ебола


25/11/2014, 13:55

Провежданата днес акция, обявена като съвместна на ДАНС и Специализираната прокуратура, бе коментирана пред "Блиц" от полковник Иван Бояджиев, експерт по сигурността и антитероризма в Столична община. „Акцията е напълно оправдана, но да се молим да не е закъсняла”, смята полковникът.Според него, въпреки официално обявеното, че действията се извършват от ДАНС и Специализирана прокуратура, водещ в случая е МВР и неговите антитерористични звена. Бояджиев е на мнение, че случващото се е голям плюс за новото ръководство на МВР. Той бе категоричен, че за да стане работата на вътрешното министерство още по-добра, трябва незабавно ГДБОП да се върне в неговата структура.

„Сред циганите у нас идеята на „Ислямска държава” се разпространява като ебола”, твърди експертът по сигурността. Той смята, че започналият с Ал Кайда процес на ислямизиране на компактни маси циганско население сега придобива заплашителни размери. Основното в случая е наличието на сериозни финансови потоци към това, крайно бедно в болшинството си население което не учи, не работи и търси начин да живее чрез нарушаване на закона или помощи, е мнението на полковник Бояджиев.

Той припомни, че при всяка акция за повишаване на сигурността на хората и държавата е възможно да има и нарушаване на правата на отделни индивиди, но това е световна практика. Експертът по сигурността твърди, че би трябвало отдавна да се предприемат адекватни мерки срещу това проникване на ислямистки идеи в страната, още повече, че сме подложени и на натиск от постоянното идване на бежанци от мюсюлмански страни у нас.

Иван Бояджиев обаче не е оптимист за евентуално осъждане на заподозрени в ислямистка пропаганда у нас, тъй като финансовите възможности на „Ислямска държава” са такива, че тя вече влияе на свидетели, дори и българи, които също изпитват остра нужда от средства и са готови да направят всичко, за да ги получат. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Деси Добрева: 85-годишната баба Атанаска ми завеща мисия
Дата: 11/05, 18:46

Първият българин в Джиро д'Италия: Падания стават навсякъде, не е заради българския асфалт
Дата: 11/05, 18:34

Иванов: В мерките липсва борба с цените на горивата. Това е генезисът на поскъпването на храните
Дата: 11/05, 18:271 Коментар

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 18:20

16-годишен получи обвинение за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 11/05, 18:161 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия