ПЕНСИОНЕРКА ВИБРИРА от месарски магазин във Варна. УРОК КАК ДА СЕ ПРЕБОРИМ с ШУМНИТЕ СЪСЕДИ!!!


07/11/2011, 09:48

Десислава Димитрова

Всяка нощ домът на Атанаска Трендафилова в продължение на часове се тресял

80-годишната Атанаска Трендафилова загуби съня си в неравна битка с няколко хладилни витрини. В продължение на месеци жената не може да се наспи заради неспирните вибрации, идващи от електромоторите им, написа в писмо до „Народно дело“ потърпевшата. 

Трендафилова живее в центъра на Варна от 11 години. Преди известно време прекарала тежък инсулт и докторите й препоръчали пълна почивка и никакви ядове. Те обаче не спират, откакто фирма за месо и месни продукти не направила магазин в помещението под апартамента й. Поставили няколко хладилни витрини. Разбрах обаче, че не са шумоизолирали тавана и не са сложили на витрините гумени тампони, за да поемат вибрациите, обясни възрастната дама. 

Всяка вечер, след края на работния ден, докато седяла кротко у дома, буквално започва да се тресе. “На всеки три часа се пускат някакви машини, очевидно за охлаждане, от които вибрира цялата плоча под краката ми. В леглото си също не мога да легна, защото спалнята и тя се тресе”, описа преживяванията си Трендафилова. 

Тя признава, че проблемът може да изглежда доста частен, но всъщност с нещо подобно ежедневно се сблъскват много хора. Така например един климатик може да създаде същия или поне подобен дискомфорт, а на всяка фасада има поне по 3-4.

Опитала се да поговори със собствениците на магазина, за да намерят някакво решение на проблема. След като не получила разбирането им, се обърнала за съдействие към общината. Написала жалба до дирекция “Опазване и осигуряване на обществения ред”, разговаряла и с представители на Регионалната здравна инспекция. Именно те са органът, който отговаря за това да няма никъде превишаване на нивата на шума, както са и компетентни да се намесят в подобен случай, когато има прекомерно големи вибрации.

Контролните органи дошли, при това в 11 ч. през нощта, за да проверят каква е ситуацията в действителност. За зла беда на Трендафилова, улучили точно период на затишие и не установили превишение в нивата на шума. Въпреки това след тяхното посещение  вибрациите значително намалели, а витрините магически били оборудвали с тампони. Пенсионерката обаче е решила отново да се обърне към общината и да възрази на заключението им, че не е установено превишаване в нормата на шума и вибрациите и да настоява за нова проверка. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гешев осъди прокуратурата да му плати 130 хиляди евро
Дата: 11/05, 09:44

Танкер с петрол за Виетнам премина през Ормузкия проток по определения от Иран маршрут
Дата: 11/05, 09:41

"Панорама на средното образование“ ще се проведе днес и утре във Варна
Дата: 11/05, 09:38

Гумата на самолет на "Търкиш еърлайнс" се запали след кацане
Дата: 11/05, 09:321 Коментар

Калас: Прекратяването на огъня между Русия и Украйна за 9 май беше цинично
Дата: 11/05, 09:312 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия