Язовир във Варненско преля


05/12/2014, 15:51

Язовир „Елешница“, който се намира на територията на варненската община Дългопол, прелива с 6,5 м3/сек през преливника, съобщават от  Басейнова дирекция за Черноморския район. Усложнена е и обстановката по корекцията на река Камчия в района на Дългопол и при моста в местността Пода, където водата се разля към местността Лонгоза. Главният път Варна-Бургас остава незасегнат, предаде "Дарик".

За да бъде осигурен свободен обем, продължават да се изпускат язовири във варненските общини Провадия, Долни Чифлик, Дългопол и Аврен. Водоемите са „Черковна“, „Снежина“, „Пчелник”, „Горни чифлик”, „Долни чифлик”, „Георги Трайков” и „Паничката“.

През уикенда са възможни са внезапни наводнения, предупреждават от Басейнова дирекция. В събота над Източна България се очакват 3-10 л/кв.м. валежи, а в неделя - 10-20 л/кв.м.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран разглежда отправените от САЩ предложения за прекратяване на войната
Дата: 06/05, 19:23

Медведев: Само създаването на страх у Европа може да предотврати голямо клане
Дата: 06/05, 19:22

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 19:20

Тревога в Испания заради акостиране на кораб със заразни с хантавирус пътници
Дата: 06/05, 19:091 Коментар

Стилиян Петров: Заедно надеждата никога не угасва. Време е да пренесем тази енергия край морето!
Дата: 06/05, 19:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия