Арестуваха китайския крал на корупцията


07/12/2014, 00:45

В Китай бе задържан бившият министър на обществената безопасност Джоу Юнкан по подозрение в корупция, съобщи Синхуа. Досега ексчиновникът е бил под домашен арест, след като през март в хода на разследване срещу него бяха замразени негови авоари на обща стойност 14 милиарда долара – сума, която прави разследването срещу Юнкан най-голямото антикорупционно разследване в цялата история на комунистически Китай.

Според следствието освен че е получавал огромни подкупи, Юнкан е издал и редица партийни и държавни тайни. На всичкото отгоре е заподозрян в съпружеска невярност и в опит да организира покушение срещу китайския президент Си Дзинпин.

В заявление на Китайската комунистическа партия се казва, че бившият министър „сериозно е нарушил партийната дисциплина”. Смъртно наказание заплашва арестувания, ако обвиненията се потвърдят, пише блиц.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20

Производителите искат закон за кооперирането
Дата: 09/05, 14:10

Петер Мадяр полага клетва като премиер на Унгария
Дата: 09/05, 14:00

Африкански прах, валежи и бури в Гърция тези дни
Дата: 09/05, 13:50

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 13:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия