САЩ засилиха мерките за сигурност на посолствата и военните си обекти по света преди публикуването на доклад на Сената, критикуващ изтезаването на заподозрени терористи, информира "24 часа".
Белият дом потвърди, че одобрява разгласяването на документа, анализиращ методите на ЦРУ след атентатите от 11 септември 2001 г. Според източник на Ройтерс разузнавателните служби предупредили за вероятност от нападения срещу обекти или американски граждани заради разкритията в доклада.
Според в. “Ню Йорк таймс” екипът на експрезидента Джордж Буш, по чието време са се случили тези събития, се е обединил с бивши служители на разузнаването, за да отхвърли основни заключения в текста. Изданието твърди, че ЦРУ е подвело президента и Белия дом за естеството, мащабите и резултатите от брутални методи за разпити. Сега обаче Буш се готвел да застане зад част от хората от спецслужбите, обвинявани за изтезания.
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:46
Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43
Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 08:20