Митничарите на ГКПП Дунав мост 2 заловиха поляк със 138 000 евро в ботушите, съобщиха от агенция "Митници".
Чужденецът е хванат в нощта срещу сряда при проверка на излизащ от страната лек автомобил "Ауди А6", в който пътували двама полски граждани. При проверката митничарите открили в кожените ботуши на шофьора три пачки банкноти от по 500 евро.
Откритата валута не е била декларирана и пред инспекторите поляците заявили, че не пренасят нищо, пише Труд.
Валутата е иззета от разследващ митнически инспектор. Образувано е досъдебно производство.
Разследването продължава под надзора на Окръжната прокуратура във Видин.
фото: Агенция Митници
МУ-Варна отбелязва 65 години с нестандартна щафета по вода
Дата: 26/06, 11:42
Борисов има "нов Цветанов" и "дясна ръка"
Дата: 26/06, 11:35
ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
Дата: 26/06, 11:34
Парламентът направи промени в състава на постоянни парламентарни комисии
Дата: 26/06, 11:31
Оставиха в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина украинско момиче
Дата: 26/06, 11:27