Митничарите на ГКПП Дунав мост 2 заловиха поляк със 138 000 евро в ботушите, съобщиха от агенция "Митници".
Чужденецът е хванат в нощта срещу сряда при проверка на излизащ от страната лек автомобил "Ауди А6", в който пътували двама полски граждани. При проверката митничарите открили в кожените ботуши на шофьора три пачки банкноти от по 500 евро.
Откритата валута не е била декларирана и пред инспекторите поляците заявили, че не пренасят нищо, пише Труд.
Валутата е иззета от разследващ митнически инспектор. Образувано е досъдебно производство.
Разследването продължава под надзора на Окръжната прокуратура във Видин.
фото: Агенция Митници
МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
Дата: 26/06, 11:11
"Това е смела постъпка! Това е правилно!": Патриарх Даниил одобри намерението на Румен Радев за отмяна на санкциите срещу патриарх Кирил
Дата: 26/06, 11:05
40 000 нарушения за превишена скорост за 2 месеца във Варненско
Дата: 26/06, 11:02
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Дата: 26/06, 10:54