Вдовицата на убития командос Емил Шарков: Липсата става все по-голяма


14/12/2014, 09:55

„Много искам в този ден всички хора, които познаваха и обичаха Емо да си спомнят за него. Бих искала да правя всичко по силите си да съхраня неговата памет и саможертвата, която той направи, да не е напразно. Toва каза пред bTV Милена, вдовицата на убитият командос Емил Шарков.

Припомняме, че изминаха 9 месеца от трагедията в Лясковец, където при операция за задържане на въоръжения Петко Петков беше убит командосът Емил Шарков, а трима негови колеги бяха ранени.

„Ще работя за промени“, закани се Милена. „Ще вървя в насока законодателни промени в частта с лицензите за притежание на оръжие“, добави тя. Според нея, наказанията за хората, които не спазват закона по отношение на притежание на оръжие, какъвто беше случаят с Петко Петков от Лясковец, трябва да получават много по-големи наказания, а не някакви глоби с трицифрени суми или дори по-малко.

Милена още страда за загубата на любимия си. „Не съм усетила никаква лечебна сила на времето. Липсата става все по-голяма. Тази пустота в сърцето ми се увеличава“, сподели тя.

„Поддържам всекидневния си график максимално натоварен“, каза Шаркова. Тя умишлено се натоварва психически и физически ежедневно, за да не мисли за загубата. „Отпусна ли се малко, рухвам и после не мога с часове да се оправя“, допълни тя.

„Много празници ще посрещаме без Емо занапред и трябва да се опитваме да се научим да го правим...“, каза тя през сълзи.

Милена се обърна към министъра на вътрешните работи Веселин Вучков с искане за справедливост по случая „Лясковец“.

Милена не таи омраза към Петко Петков и майка му. "Няма какво да им кажа", обясни тя и допълни, че още не е готова да им прости.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ДГ "Д-р Петър Берон" във Варна кани на пътуване през времето
Дата: 10/05, 18:36

Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:251 Коментар

Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19

Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09

Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия