Любимците на Папата го зарадваха на рождения му ден. Ще играят финал с Реал (Мадрид)


18/12/2014, 01:06

Сан Лоренсо се класира на финала на Световното клубно първенство. Аржентинският отбор, който е любим на Папа Франциск, поднесе на светия отец прекрасен подарък за рождения му ден, пише блиц.

В полуфинал от турнира „светците” победиха новозеландския Оукланд Сити и в спор за трофея ще се изправят срещу европейския клубен шампион Реал (Мадрид). Финалът на турнира е в събота. Победата на Сан Лоренсо не дойде никак лесно. Секунди преди почивката Емануел Мас направи отличен пробив отляво и центрира за Пабло Бариентос. Халфът от въздуха засече топката в мрежата за 1:0. Съперникът обаче не се предаде и в 67-ата минута изравни. Де Врийс бе изведен в наказателното поле, но хитро пропусна за връхлитащия Анхел Берланга, който се разписа за 1:1.

Така приключи и редовното време. Драмата настъпи в продълженията. Още в 93-ата минута Мауро Матос се възползва от груба грешка на противников футболист и със силен шут препарира стража на „гражданите” Уилямс за 2:1. По този начин Сан Лоренсо се класира за първи път в историята си на финала на турнира. Реал (Мадрид) е фаворит в предстоящия сблъсък. Във вторник "Белият балет" разгроми мексиканския Крус Асул с 4:0.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30

Черно море победи Локомотив (Пд) в пряк сблъсък за място в баража за Лигата на конференциите
Дата: 12/05, 20:29

Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:211 Коментар

Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:202 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия